Pomoc przy zakupie auta

Jeśli chcesz sprawdzić dokładnie przed zakupem jakie auto oferuje Ci sprzedający, zapraszamy na oględziny do naszego warsztatu. Nasz personel wykona profesjonalny przegląd, podłączy komputer pokładowy, sprawdzi wszelkie błędy, wjedzie autem na podnośnik – wszystko po to, żeby doszukać się ewentualnych usterek. Dzięki temu będziesz miał pewność co działo się z autem a my pomożemy Ci w podjęciu decyzji o zakupie. Pamiętaj, że wszelkie wady, które wyszuka nasz personel pomogą w negocjacji ceny u sprzedającego. 

Pamiętaj, że oględziny auta odbywają się w naszym warsztacie, w Zielonej Górze. Nie oferujemy dojazdu do klienta, ponieważ w takim wypadku nie jesteśmy w stanie w pełni profesjonalnie i zgodnie naszymi standardami zdiagnozować pojazdu. W razie potrzeby możemy przetransportować auto lawetą do naszego serwisu. Taka usługa jest jednak ustalana indywidualnie w każdym przypadku.


ciekawi cię, co dokładnie sprawdzimy?

Poniżej podstawowa lista działań, które obejmuje pomoc przy zakupie auta:

Diagnostyka komputerowa

Nasz personel podłączy komputer diagnostyczny pod system pojazdu i wykryje wszelkie nieprawidłowości elektroniczne oraz odczyta wszelkie istniejące błędy jakie auto posiada.

Stan szyb

Dzięki sprawdzeniu rocznika szyb będziemy wiedzieć czy były wymieniane od samego zakupu auta. Pomoże Ci się to orientować w ewentualnych wcześniejszych szkodach.

Stan karoserii

Sprawdzony zostanie widoczny stan karoserii. Mechanik oceni czy widoczne są jakiekolwiek uszkodzenia, zarysowania, wcześniejsze naprawy oraz czy szczeliny karoserii są prawidłowej wielkości.

Podwozie

Auto zostanie podniesione na podnośniku aby w pełni zorientować się w stanie podwozia. Mechanik oceni stan płyty podłogowej, podwozia, układu wydechowego i zawieszenia.

Układ hamulcowy

Nasi pracownicy sprawdzą poprawność działania układu hamulcowego oraz ocenią kiedy były wymieniane takie części jak klocki hamulcowe. Podpowiedzą także kiedy konieczna byłaby kolejna wymiana.

Układ wydechowy

Sprawdzenie stanu układu wydechowego powie Ci między innymi o istniejących nieszczelnościach.

Układ kierowniczy

Mechanicy sprawdzą dokładnie poprawność i szczelność działania układu kierowniczego.

Sprawdzanie wnętrza/wyposażenia

Dzięki temu będziesz wiedział dokładnie w jakie udogodnienia wyposażone jest auto, które chcesz kupić bądź ewentualnie jakich brakuje. Dowiesz się w jakim stanie jest tapicerka oraz czy są jakieś uszkodzenia kokpitu.

Ocena stanu licznika

Nasz personel wykona komputerową diagnostykę silnika w czasie rzeczywistym (nie jest to sam odczyt błędów). Dzięki temu dowiesz się co dzieje się podczas pracy silnika, ponieważ w tym momencie często pokazują się inne błędy niż na zgaszonym silniku. Mechanicy ocenią szczelność układu olejowego.

Stan ogumienia

Oceniony zostanie stan kół oraz felg. Ta wiedza przyda Ci się po zakupie auta żeby wiedzieć jakie ewentualnie koszty Cię czekają.

Stan oświetlenia

Sprawdzone zostaną wszystkie światła oraz żarówki w aucie.

Koszt opisanych wyżej oględzin – 550 zł brutto.
Orientacyjny czas trwania to 60 minut.

Zastanawiasz się, czy możesz być przy oględzinach auta?

Nawet musisz 🙂 Chcemy, byś na żywo zobaczył jak działa nasz mechanik. Będziesz mógł wtedy zadać wszelkie nurtujące Cię pytania.


Opcje dodatkowe - pomoc przy zakupie auta w wariancie rozszerzonym

Film z oględzin

Dowiedz się więcej

Film wysyłamy na adres e-mail bądź nagrany na płytę CD – 100 zł brutto.

W skład takiego filmu wchodzi nagranie auta z każdej strony, widok wnętrza oraz deski rozdzielczej, widok komory silnika, nagranie silnika w czasie pracy, widoku rury wydechowej przy odpaleniu auta, widoczny stan oświetlenia, widok podwozia. Nagranie jest wraz z komentarzem mechanika.

.

Sprawdzenie geometrii kół

Dowiedz się więcej

Cena takiej usługi to 150 zł brutto (czas trwania to pełna godzina robocza).

Geometria kół jest niezbędna aby pojazd prawidłowo się poruszał. Dzięki niej można wyeliminować piszczenia opon przy skręcaniu, nierówne ścieranie się bieżnika czy ściąganie auta przy jeździe na wprost.

.

Dokumentacja zdjęciowa

Dowiedz się więcej

Wykonujemy około 30-50 zdjęć (bądź więcej w razie potrzeby) wysyłanych później na e-maila bądź nagrywanych na płytę CD – 50 zł brutto.

Zdjęcia wykonywane są po oględzinach. Zobaczysz na nich między innymi – pojazd z każdej strony, widok tapicerki, kokpitu, konsoli, szyby, drzwi, bagażnika, silnika, podwozia.

.

Wyważanie kół

Dowiedz się więcej

Sprawdzenie wyważenia kół – 50 zł brutto (czas trwania 30 min.)..

Raport z oględzin

Dowiedz się więcej

Cena raportu to 70 zł brutto – wysyłany do 48 h od oględzin.

Raport z oględzin to opis całego przeglądu w formie PDF wysyłany na e-maila. Znajdziesz w nim pełny opis auta, wraz z numerem VIN (o ile został do nas dostarczony), rocznikiem czy marką, zdjęcie pojazdu którego dotyczy, opis wszelkich wad oraz zalet, które znajdzie nasz mechanik. Jeśli w diagnostyce komputerowej pokażą się jakieś błędy będą one tu uwzględnione oraz opisane..

Pomiary lakieru

Dowiedz się więcej

Pomiary lakieru - 50 zł brutto
(czas trwania to około 30 min.).

.

Jeśli zastanawiasz się jeszcze czy warto, pamiętaj, że nie każda szkoda zgłaszana jest do firmy ubezpieczeniowej. Wiele napraw klienci wolą wykonać na, tzw. własną rękę ze względu na koszt. Nie będą niestety wtedy widoczne w historii auta, do której każdy może mieć dostęp.

Martwisz się wadami ukrytymi? Za wady ukryte w Polskim prawie odpowiedzialność ponosi sprzedający – jest to prawo tzw. rękojmi. Możesz być jednak pewny, że wszelkie niezatajone wady zostaną wypatrzone przez naszego głównego mechanika.